Przeskocz do treści

Przelewamy krew

100 lat temu Polska odzyskała niepodległość, wiele krwi naszych Rodaków przepłynęło za nasz kraj, za naszą wolność dlatego pochylmy się nad tym, przelejmy krew w hołdzie tym, którzy poświęcili swoje życia abyśmy my mogli żyć - żyć w wolnym kraju.

To już trzecia odsłona naszej Narodowej Akcji Krwiodawstwa w Myszkowie, tym razem wyjątkowa, inna, na wyjeździe bo i miesiąc listopad jest wyjątkowy.
Serdecznie zapraszamy regularnych dawców krwi do wzięcia udziału w naszej akcji mającej na celu zbiórkę płytek krwi, które są tak samo ważne jak pełna krew, też ratują życie.

Wyjazd odbędzie się 17 listopada, data może ulec zmianie w zależności od zainteresowanych i ich czasu. Zapewniamy bezpieczny wyjazd i powrót.
... spotkamy się na naszej strzelnicy o 8:45 i podzielimy się na samochody.
Wyjazd w kolumnie o 9:00.

Kto potrzebuje przetoczeń płytek krwi ?
Pacjenci z rozpoznaną chorobą nowotworową, w trakcie chemioterapii, po ciężkich urazach i operacjach.

Dawcy płytek mogą oddawać płytki co miesiąc.
Aby zostać dawcą płytek należy :

  • już być dawcą krwi pełnej
  • mieć dobry układ żylny
  • posiadać odpowiednio wysoką liczbę płytek ( zostanie to zweryfikowane przed wyjazdem na podstawie poprzednich wyników przy oddawaniu krwi więc ktoś to nie może oddać płytek, nie pojedzie na darmo)
  • dwa dni przed oddaniem płytek krwi należy pić dużo płynów i nie spożywać tłustych pokarmów

Donacja płytek odbywa się metodą aferezy, przy użyciu separatora komórkowego i trwa około 1,5 godz.

Jeżeli nie jesteś regularnym dawcą krwi, chcesz to zrobić pierwszy, drugi czy kolejny raz również się nie wahaj, na miejscu będzie można również oddać pełną krew.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: Katarzyna Knysak tel.: 661 229 620, email : katarzynaknysak@gmail.com lub Artur Uchnast tel. 502271341

Zapraszamy !!! Warto zrobić coś dla siebie robiąc coś dla innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *